ОБАВЈЕШТЕЊЕ – поступање приликом евидентирања дјеце дорасле за упис у први разред

Поштовани родитељи дјеце за упис у 1. разред основне школе,

Имајући у виду тренутну ситуацију изазвану новим корона вирусом и наложене мјере , Министарство просвјете и културе РС доставило је обавјештење о поступку приликом евидентирања дјеце дорасле за упис у први разред основне школе.

С тим у вези родитељи ће дјецу дораслу за упис пријављивати школи на контакт телефон: 057/318-895 и 057/318-896 сваки радни дан од 9:30 до 11:30 и  путем  мејл адресе:  os188@skolers.org на коју се родитељи могу јавити, те доставити потребне податке о дјеци:

• Име и презиме дјетета
  • Датум рођења
  • Име и презиме родитеља
  • Контакт телефон
  • Адреса пребивалишта

Документацију потребну за евидентирање/ упис не требају доносити у школу нити слати поштом. Исту ће доставити у школу када дијете доведу на тестирање код педагога.

Шта Вам је потребно од докумената?

• Извод из матичне књиге рођених
  • Увјерење о мјесту пребивалишта коју издаје МУП РС
  • Љекарско увјерење којим се процјењује здравствена способност дјетета за полазак у школу
  • Књига за праћење развоја и учења дјетета (уколико је дијете похађало предшколску установу)

Информације о терминима љекарског прегледа, као и терминима тестирања родитељи ће добити благовремено у складу са препоруком надлежних институција.

Нове информације о наставку активности уписа дјеце у 1. разред објављивати ћемо и даље путем интернет странице школе.