Еколошкa секцијa је обиљежила 1. десембар-Свјетски дан борбе против СИДЕ

У оквиру Еколошке секције је обиљежен 1. десембар-Свјетски дан борбе против СИДЕ са циљем да се добије подршка јавности и развију  програми за превенцију ширења ХИВ инфекције као и да се обезбједи едукација и промовише подизанје свијести ученика о проблемима у вези са ХИВ-ом.  Поводом овога датума чланови еколошке секције наше школе, заједно са наставником Реџић Сеадом, су израдили пано.

СИДА или СИНДРОМ СТЕЧЕНЕ ИМУНОДЕФИЦИЈЕНЦИЈЕ је полно преносива болест која представља посљедњи стадијум инфекције организма вирусом хумане имунодефицијенције (ХИВ), а карактерише је прогресивно слабљење имуног система што појединце чини подложним широком спректру инфекција и тумора.

Овај датум је први пут обиљежен 1988. године, након одржавања свјетског самита здравља, са којег је упућен позив за духом социјалне толеранције и унапређења размјене информација о ХИВ-у.