Једнодневни излет у Вишеград

У петак, 9. јуна 2017. године, ученици петих разреда наше школе у пратњи својих учитеља извели су  једнодневну посјету Вишеграду.

Путовање је протекло у лијепом расположењу и дружењу.

Око 10 часова ученици су стигли у Вишеград и кренули у правцу манастира Добрун, у којем су обишли манастирски комплекс, капелу посвећену апостолу Андреју Првозваном и Карађорђев музеј.

Након обиласка знаменитости, ученици су се упутили до Старог моста гдје су се фотографисали.

Услиједио је кратак предах и ручак у „Андрићевом конаку“. У савременој биоскопској сали ученици су имали прилику погледати филм „Шешир професора Косте Вујића“, након чега је услиједило разгледање и шетња Андрићградом.

Овај једнодневни излет допринијеће развијању позитивног односа према националним, умјетничким и уопште културним вриједностима  Републике Српске.

Ученици су се вратили у Источно Сарајево у вечерњим часовима, са жељом да се овакав излет понови.