Учешће на презентацији „Библиобуса“

Матична библиотека Источно Сарајево и Народна и универзитетска библиотека Републике Српске  данас је одржала презентацију путујуће библиотеке – “Библиобуса”, како би читаоцима приближили књигу, те промовисали културу читања и културу уопште.

На презентацији учествовали су ученици четвртог разреда наше школе.

Народна и универзитетска библиотека Републике Српске покренула је нови библиотечки сервис – “Библиобус”, а његова основна функција јесте децентрализација библиотечких услуга, те приближавање књига читаоцима и промовисање културе читања и културе уопште.

“Библиобус” би, у оквиру пројекта “Зашто је култура /мени/ важна”, могао да има запажену улогу као путујућа библиотека, мјесто за развој креативности, као и за покретање активности које се односе на афирмацију ученика који имају изражене афинитете за умјетност.