Стручно усавршавање наставника

У сриједу, 17. маја 2017. године, одржан је угледни час из  француског језика у одјељењу VI-1. Наставница Дајана Благојевић је одржала занимљив и знатно другачији час обраде, наставна јединица: Asterix et Obelix – Pluriel des adjectifs.

Окосница часа био је рад на паметној табли. Ученици су имали прилику да учествују у обради наставне јединице па је самим тим процес учења за њих био садржајнији и динамичнији.

Кориштењем паметне табле омогућио је већу активност ученика. Лакше су усвојили предвиђено градиво захваљујући презентацији коју је наставница припремила.

Наставници који су присуствовали овом часу имали су прилику да виде како ученици радо прихватају иновације и савремену технологију. То ће им бити подстрек да своје часове обогате модерним наставним средствима.