Предавање поводом Свјетског дана вода

КП ,,Водовод и канализација“ а.д. Источно Сарајево поводом обиљежавања 22. марта, Свјетског дана вода , чији је овогодишњи мото: ,, Вода за све“, одржали су  19.3.2019. године предавање у нашој школи за ученике петог разреда. Главни циљ је подизање свијести младих о значају воде, уштеди воде и очувању извора. Ученици наше школе су се упознали и са Водијем, маскотом предузећа тако што се Води прошетао кроз све разреде, а дјеца су га дочекала са великим одушевљењем.

Од 14.00 часова у градском парку ,,Гаврило Принцип“ биће постављен штанд предузећа, гдје ће се  становници имати прилику информисати о значају очувања  воде, као ограниченог природног ресурса, као и са радом предузећа. Најмлађи ће се кроз игру и дружење  са Водијем упознати са начинима штедње воде.