Прво мјесто на републичком такмичењу из француског језика!

Републичко такмичење из француског језика за ученике IX разреда је одржано  13.04.2019. године у  ЈУ ОШ „Петар Петровић Његош” у Источној Илиџи (Источно Сарајево).Такмичење је почело у 10:00 часова. Такмичењу су приступиле и ученице наше школе :

Татјана Ристић(IX2)-првоплсирана, Наташа Влашки(IX1)-првопласирана ,Ана Ковачевић(IX1)-другопласирана,  и  Милена Танасковић (IX3)- трећепласирана   на регионалном  такмичењу. Такмичење се састојало из два дијела: писменог и усменог дијела.

Писмени дио је трајао 120 минута и састојао се из три дијела:

-разумијевање текста слушањем (compréhension orale)

-разумијевање писаног текста (compréhension écrite)

-писање састава на дату тему (production écrite)

Након писменог дијела, три првопласирана ученика су имала право да изађу на усмени дио. Овај дио такмичења чинила је конверзација на француском језику са члановима комисије: ученици су се представљали, одговарали на питања и причали на дату тему.

Коначан резултат на републичком такмичењу је сљедећи:

1. мјесто -Милена Танасковић (IX3) 96,5 бодова

1. мјесто- Наташа Влашки(IX1) 66,5 бодова
  2. мјесто- Ана Ковачевић(IX1) 61 бод
  3. мјесто Татјана Ристић (IX2) 54,5   бода

Честитамо нашим сјајним ученицама и њиховој наставници Санели Пантелић на постигнутом успјеху!