Посјета Полицијској станици Источно Ново Сарајево

Ученици IV-4 одјељења наше школе у пратњи своје учитељице Дуње Самарџић Тинтор, у петак, 29. марта 2019. године посјетили су  просторије Полицијске станице Источно Ново Сарајево у оквиру Дана отворених врата који организује Министарство унутрашњих послова Републике Српске.

Током посјете ученици су се упознали са радницима Полицијске станице Источно Ново Сарајево који су их великодушно дочекали. На дјеци прилагодљив и прихватљив начин презентовали су им материјално-техничка средства и опрему којом располажу организационе јединице у саставу Полицијске управе, а које се користе приликом обављања редовних послова и задатака.

Ученици су упознати и са врстама оружја, начином узимања отисака, полицијским возилима, као и са просторијама које Полицијска управа користи за задржавање притвореника.

Након детаљне и практичне презентације, ученици су постављали питања службеницима Полицијске управе на која су добили пуне и професионалне одговоре примјерене њиховом узрасту.