Посјета Културном центру и дружење са писцeм Урошем Петровићем

Дана 15.04.2019.године ученици III3 и III4 разреда у времену од 10,оо до 11,оо часова са својим учитељицама Сањом Мастилицом и Мајом Бунијевац посјетили су Културни центар у Источном Сарајеву гдје су имали прилику учествовати у једночасовној интерактивној радионици дјечијег писца Уроша Петровића. Урош Петровић jе коаутор програма „NTC систем учења“. Петровићеве загонетне приче, мозгалице и питалице су једне од основних  NTC техника које подстичу развој функционалног знања и помажу раном откривању даровите дјеце.

Током радионице дјеца су имала прилику да одговоре на загонетна питања, повезују све што знају, траже рјешења, дају идеје и тако дођу до одговора. Сваки тачан одгoвор био је награђен пригоднoм играчком, што је додатно поспјешивало пажњу и учeшће присутних ученика. Дјеца су одушевљена оваквим видом учења који развија њихово логичко размишљање и самостално закључивање.