Луткарска представа „Како је срећа завладала шумом“

Аутори и режисери: Данило Даничић и Драган Даничић- Учо

Извођачи предеставе: Драган Даничић- Учо и Данило Даничић

Аутори цртежа и ликова: Драган Даничић- Учо и Данило Даничић

Драган Даничић- Учо и Данило Даничић

Представа је посвећена Ани Даничић и њеним другарима из вртића „Машин свијет“. Изведена је дванаест пута. Премијера је била у вртићу „Машин свијет“, а осталих једанаест пута је изведена у ОШ „Петар Петровић Његош“ за предшколце, ученике првих и других разреда.

Ана Даничић

Премијера представе у вртићу „Машин свијет“

Премијера представе у вртићу "Машин свијет"

Село

Ликови животиње: пијетао Кукурикавац и његове кокошке, голуб Гугутан и голубице, птице сјенице, миш Бирибиш, змија Шарка, зеко Бркић, јеж шумски кнез, орао Старо, вук Вујо, лија Мудролија, Маша и Медо.

У причи се говори о томе како су сви становници једног села, и одрасли и дјеца, живјели у љубави срећи, а на другој страни, надомак села, на ливади и у шуми, поред све љепоте и свог богатства среће није било, јер су многе животиње ловиле и прогањале једне друге. Прича говори како је и у шуми и на ливади завладала срећа.

Поука: Срећа може надвладати и тамо гдје је никада није било ако сви поштују и уважавају једни друге и ако другима желе исто што и себи.
Први разред

Предшколци