Европски омладински фестивал младих (EYOF)

Синоћ је свечано отворен Европски омладински фестивал младих (EYOF- European Youth Olympic Festival). Наш град је, уз Сарајево, домаћин овог великог такмичења.Овај пројекат реализују Развојни програм УН /УНДП/, Уницеф и Унеско у партнерству са Предсједништвом БиХ.

Наша школа кроз различите активности учествује у овом спортском догађају, а са циљем да се ученици упознају са зимским спортовима и развију спортски дух, те љубав према спорту. Ученици виших разреда ће сваки дан одлазити на борилишта на подручју града Источно Сарајево: Јахорина-Пале-Дворишта. Данас су наши ученици били у спортско-пословном центру “Пеки” Пале и присуствовали такмичењу у карлингу. Првачићи су од колаж папира израђивали маскоту EYOF-а Groodvy-ja.