Угледни час

У четвртак, 1. фебруара 2018. године учитељица II-3 одјељења, Сања Мастилица одржала је угледни час из српског језика.Наставна јединица је била “Разликујемо ч, ћ, џ и ђ, тип часа – обрада.

У уводном дијелу часа најављена је наставна јединица кроз шаљиви текст у којем су ученици идентификовали ријечи у којима су гласови ч, ћ, џ и ђ погрешно написани.

У главном дијелу часа кроз задатке на наставним листићима и апликације ученици су увјежбавали правилан изговор, читање и писање ријечи које садрже поменуте гласове.

Час се завршио игрицом о умањеним ријечима и ријечима истог или сличног значења.

На интересантан и забаван начин, примјеном различитих наставних средстава и помагала, сви циљеви и задаци часа су остварени.