Свјетски дан вода

Свјетски дан вода обиљежава се сваке године 22. марта. Тај дан је усвојен резолуцијом УН-а у децембру 1992. године. Већ од 1993. године овај дан је почео да се обиљежава и временом значај овог дана је почео да расте.

Овим даном Уједињене нације желе да подсјете на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима свијета. Такође, од 2005. до 2015. се обиљежава деценија вода тако да Свјетски дан вода има посебан значај током ових година.

Чланови еколошке секције и ученици петих разреда су својим активностима обиљежили овај значајан датум и указали на важност очувања вода. Ходнике наше школе красе прекрасни панои који служе за подизање еколошке свијести ученика, наставника, родитеља и свих посјетилаца школе.