Републичко такмичење из француског језика

У нашој школи, на наше велико задовољство у суботу, 31. марта 2018. године, је одржано Републичко такмичење из француског језика.

На такмичењу је учествовао 31 ученик из Републике Српске.

Ученица Основне школе “Вук Караџић” из Требиња Ивона Поњарац побједница је Републичког такмичења из француског језика, док је у категорији средњошколаца најбоља била Анђела Ђурица, ученица требињске Гимназије “Јован Дучић”.

Друго мјесто међу основцима освојила је Тијана Митрић из бијељинске Основне школе “Кнез Иво од Семберије”, а треће Нађа Кунарац из Основне школе “Свети Сава” у Фочи.

Добитник дипломе за освојено друго мјесто у категорији средњошколаца је Ана Милетић из Гимназије Бањалука, док је треће мјесто припало Јани Јанковић из Гимназије “Филип Вишњић” Бијељина.

Додјели диплома и признања присуствовао је амбасадор Француске у БиХ господин Гијон Русо као и директор Републичког педагошког завода господин Предраг Дамјановић.

И овим путем упућујемо честитке побједницима као и свим учесницима такмичења.