Посјета Српском војничком спомен-гробљу “Мали Зејтинлик” у Сокоцу

Ученици осмих разреда наше школе заједно са својим разредним старјешинама посјетили су Српско војничко спомен-гробље “Мали Зејтинлик” у Сокоцу, гдје је одржан историјски час. Организатор ове посјете била је Борачка организација “Илиџански борац”, у оквиру манифестације “Дани одбране Илиџе”.

Након полагања цвијећа на спомен-плочу чиме су одали почаст погинулим борцима ученицима су се обратили представници борачке организације који су их упознали са историјским чињеницама из протеклог рата.

Ученици и наставници су посјетили спомен-цркву посвећену Светој Петки која се налази унутар комплекса војничког гробља.У повратку посјетили су Манастирски храм светог великомученика Георгија на Равној Романији, познат као Соколица. Старјешина манастира Соколица је одржао духовни и историјски час за ученике.