Међународни фестивал поезије за дјецу и младе

У Источном Сарајеву је од 12. до 14. децембра 2017. године одржан 16. Међународни фестивал поезије за дјецу и младе, који је организовао градски Форум театар. Међународни фестивал поезије за дјецу и младе ове године је био посвећен једном од највећих лиричара српског романтизма Јовану Јовановићу Змају, првом писцу поезије за дјецу у српској књижевности.

Ученици четвртих разреда наше школе присуствовали су свечаној академији којом је отворен фестивал. Академија је одржана у Културном центру Источно Ново Сарајево. Том приликом ученици су уживали слушајући неке од најљепших стихова Јована Јовановића Змаја. Такође су уживали у једночасовном дружењу са пјесницима Тодом Николетићем, Даром Секулић, Недељком Зеленовићем и другим пјесницима.

Ученици других разреда наше школе су у  Дјечијем одјељењу Матичне библиотеке Источно Сарајево учествовали у  радионици „Ђулићи“ коју је  водила пјесникиња Дара Секулић, и у интерактивној мултимедијалној публикацији „Песме за децу“ Јована Јовановића Змаја.