Конкурс за ликовне и литерарне радове ученика основних школа Републике Српске

Датум: 06.09.2016. године

Број: 07/2.01/031-614-359/16

Датум: 01.09. 2016. године

ОСНОВНИМ ШКОЛАМА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Предмет: Конкурс за ликовне и литерарне радове ученика основних школа Републике Српске

Поштовани,

Одбор за обиљежавање 25 година постојања и рада Народне скупштине Републике Српске заједно с Републичким педагошким заводом Републике Српске, у оквиру обиљежавања овог јубилеја  расписује Конкурс за најбоље литерарне и ликовне радове ученика основних  школа на тему „ 25 година Народне скупштине Републике Српске“.

Предвиђено је да:

– школа која има до 500 ученика одабере и достави пет литерарних радова и мапу од пет ликовних ученичких радова;

– школа која има између 500 и 1000 ученика одабере и достави 10 литерарних радова и мапу од 10 ликовних ученичких радова;

– школа која има преко 1000 ученика одабере и достави 15 литерарних радова и мапу од 15 ликовних ученичких радова.

За избор радова на нивоу школе и учешће свих ученика одговорни су наставници српског језика и ликовне културе.  Потребно је да задужени наставник на полеђину сваког рада штампа или залијепи попуњен пријавни лист који достављамо у прилогу.

Директори су обавезни упознати наставнике српског језика и ликовне културе са Конкурсом и одговорни су за провођење истог.

Радове доставити до 01.октобра 2016. године, на адресу:

РЕПУБЛИЧКИ ПЕДАГОШКИ ЗАВОД

Милоша Обилића 39

78 000 БАЊАЛУКА, са назнаком „ЗА КОНКУРС“

С поштовањем,

Др Предраг Дамјановић