Донација рачунарске опреме Министарства правде Босне и Херцеговине

Наша школа је учествовала на конкурсу за додјелу рачунарске опреме, објављеном 29.9.2016. године, од стране Министарства правде БиХ. Услов за пријаву био је да је школа у државном власништву, да је похађају дјеца из Босне и Херцеговине, те да се том опремом унапређује образовање дјеце. Како испуњавамо услове конкурса, оформљен је пројектни тим у саставу: Сања Копривица (учитељица), Данка Маљукановић (учитељица), Блаженка Шупета (рачуновођа) и Далибор Чајевић (наставник информатике) који је саставио пројекат у којем је детаљно објашњено на који начин ће се користити рачунарска опрема у настави и ваннаставним активностима, те на који начин ће утицати на квалитет знања ученика и њихово информатичко описмењавање.

Министар правде Босне и Херцеговине Јосип Грубеша, уручио је рачунарску опрему нашој школи, а наши ученици су за њега припремили малу приредбу, као знак захвалности за донацију. Млађи ученици су показали своје умијеће у пјевању, плесању и рецитовању, а старији ученици су се захвалили министру лијепим ријечима и обећањем да ће модернизација рачунарске опреме у школи донијети и боље резултате у учењу.

На крају програма директорица школе Зденка Перендија је уручила министру слику коју је насликао један од наших ученика, те захвалницу за помоћ у раду наше школе.

„Морамо нашу дјецу учинити конкурентом на свјетском тржишту рада, а најбољи начин за то је да их оспособимо темељним претпоставкама како би искористили свој пуни потенцијал“, изјавио је министар правде Јосип Грубеша приликом уручења рачунарске опреме.